سئو SEO ( بهینه سازی برای موتورهای جستجو )

یکی از مهمترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در عصر حاضر، موتورهای جستجو هستند. اگر وبسایت شما برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی یا به اصطلاح سئو نشده باشد، مشتریان بالقوه‌‌ای که در موتورهای جستجو به دنبال خدمات مورد نظر خود هستند، شما را بسیار سخت پیدا خواهند کرد. طبق آمار، بیش از ۸۰٪ کاربران فضای مجازی تنها به مشاهده‌ی ۱۰ نتیجه‌ی اول موتورهای جستجو بسنده می‌کنند. شما با تنها یک‌بار بهینه‌سازی وبسایت خود و رعایت نکات لازم، میتوانید مشتریان بسیار زیادی را از موتورهای جستجو جذب نمایید.
سئو شامل دو قسمت اساسی است:

۱. بهینه‌سازی وبسایت از لحاظ فنی و کدنویسی
در این قسمت، ما با توجه به نوع ساختار وبسایت شما، تغییراتی را از نظر فنی و کدنویسی در آن اعمال میکنیم که ربات‌های موتورهای جستجو بتوانند مطالب وبسایت را راحت‌تر، کامل‌تر و سریع‌تر ایندکس کنند. هرچه این روند استانداردتر انجام بگیرد، رتبه‌ی وبسایت‌شما در نتایج موتورهای جستجو بالاتر خواهد رفت و مشتریان جدید بیشتری را جذب خواهید کرد.

۲. بهینه‌سازی وبسایت از لحاظ محتوایی
بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو تنها به مسائل فنی ختم نمیشود. حتی اگر ساختار سایت بسیار استاندارد باشد، با عدم رعایت نکات لازم جهت تولید محتوا، وبسایت در رتبه‌های بالای موتورهای جستجو قرار نمیگیرد. لیوا نیز در این امر همراه شماست و به شما آموزش‌های لازم جهت تولید و چینش استاندارد محتوا را می‌دهد.

با انجام این دو امر بسیار مهم، در طول مدت زمان وبسایت شما در جایگاه‌های بالای نتایج جستجو قرار میگیرد و طبیعتا کاربران زیادی را به وبسایت شما روانه خواهد کرد. شما میتوانید به راحتی این کاربران را به مشتریان بالقوه‌ی خود تبدیل کنید.